Головна > Здоров’я > Лікувальні рослини > Перець стручковий

Перець стручковий

Синоніми і народні назви перцю стручкового. Перець однорічний, перець червоний гострий, гіркий перець, кайєннський перець, перець чилі, перець чагарниковий.

Аптечне найменування перцю стручкового. Capsici fructus (плід перцю).

Ботанічний опис перцю стручкового. Однорічний напівчагарник висотою до 60 см. Стебла одерев’янілі у нижній частині, гіллясті. Листя еліптичні, загострені, черешкові. Квітки великі, білі або сіруваті з фіолетовими плямами. Плоди – ягоди з малосоковитим околоплодником, форма яких варіює від кулястої до хоботовидної, колір – від червоного до чорно-оливкового.

Поширеність перцю стручкового в природі. Перець родом з Центральної Америки. На даний час його широко культивують у всьому світі, особливо в місцях з теплим кліматом.

Частини перцю стручкового, що використовують. Плоди.

Збір, заготівля і зберігання перцю стручкового. Время сбора плодов – с июля по сентябрь. Час збору плодів – з липня по вересень. Їх сушать на сонці, після чого чашечки видаляють, а плоди перемелюють.

Діючі речовини перцю стручкового. Найважливішим складовим стручкового перцю є алкалоїд капсаїцин, вміст якого в плодах становить близько 0,2%. Також перець містить ефірні та жирні масла, каротиноїди і велику кількість вітаміну С. Крім того, в ньому виявлені піперидин, хавіцін і мікроелементи.

Фармакологічна дія перцю стручкового. Основні ефекти: знеболюючий, місцевий розігріваючий, протизапальний, бактерицидний, антиоксидантний. Перець поліпшує апетит і травлення, а також стимулює обмін речовин.

Показання до застосування перцю стручкового. Народна медицина рекомендує застосовувати перець при поганому апетиті і травленні, запальних захворюваннях (артритах, міозитах, ішіасі, радикулітах), невралгіях, застудних захворюваннях, а також для поліпшення обмінних процесів, підвищення розумової і фізичної працездатності

Спосіб застосування та дозування перцю стручкового. Перець зазвичай використовують у вигляді настоянки, мазі, пластирів та інших засобів для зовнішнього застосування. Як подразнювальний засіб застосовують зовнішньо при болю у суглобах, невралгіях, міозитах, обмороженнях. Всередину застосовують настоянку, яку рекомендують приймати по 10-20 крапель перед їжею при порушеннях апетиту і травлення. Екстракт стручкового перцю входить до складу комбінованого рослинного препарату Тонзипрет® компанії «Біонорика, СЄ», який застосовують для лікування захворювань мигдалин, глотки і гортані.

Використання перцю стручкового в їжу. Перець стручковий широко використовують як прянощі в кулінарії, а також при виробництві алкогольних напоїв.

Побічні дії перцю стручкового. Прийом великої кількості перцю може викликати подразнення шлунку і кишечника. Місцеве застосування веде до почервоніння шкіри.

Протипоказання до застосування перцю стручкового. Протипоказаний
при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритах, дерматиті, травмах шкіри і гнійників на місці передбачуваного зовнішнього застосування.

Застереження при використанні перцю стручкового. Після використання перцю
стручкового, його настоянки і мазей на його основі необхідно ретельно вимити руки. Не допускати потрапляння в очі.

Продукція компанії Біонорика