Головна > Здоров’я > Корисна інформація та поради з гінекології > Мастопатія? ПМС?
Мастопатія? ПМС?
Передменструальний синдром (ПМС) — це складний комплекс соматичних і психічних порушень, які з’являються за 2-14 днів до менструації і, як правило, повністю зникають після її початку.
На жаль, не всім відомо, що ПМС – це досить підступний регулярний гість, і якщо з ним не «боротися», він може привести до більш серйозних захворювань: порушення менструального циклу, мастопатії, і навіть до безпліддя і важкого клімаксу…
Мастопатія (mastos – груди + pathos – хвороба, страждання) – це не назва конкретної хвороби, а збірний термін, який об’єднує дисгормональні зміни молочних залоз, кісти, а також пухлини молочної залози, в тому числі, злоякісні.
В якості загальних рекомендацій у другій фазі циклу радять дотримання дієти, яка виключає каву шоколад, гострі та солоні страви, а також обмежує споживання рідини. Їжа повинна бути багата вітамінами, тваринними жирами, тоді як вживання вуглеводів слід обмежити. Також рекомендують біг підтюпцем, ходьбу, їзду на велосипеді, йогу і плавання.
Поради щодо профілактики мастопатії
• Діагностика захворювання дозволяє зберегти здоров’я.
• Щорічно відвідуйте з профілактичною метою лікаря-мамолога та акушера-гінеколога, і дотримуйтесь їх рекомендацій.
• Намагайтеся виключити вплив негативних психологічних факторів, уникайте стресів, налаштовуйтесь на позитив.
• Носіть білизну, яку виготовлено з натуральних матеріалів і підходить Вам за розміром. Носіння тугої білизни порушує кровообіг, що в свою чергу, може призвести до набряку молочних залоз і викликати хворобливі відчуття.
• Уникайте переривань вагітності (абортів). Пам’ятайте, що нормальна вагітність, яка наступила тоді, коли їй належить, котра закінчилася пологами і подальшим грудним вигодовуванням, – запорука здоров’я грудей. Адже основне призначення молочної залози – вигодовування маленької людини. Якщо молочна залоза не виконала це завдання, якщо її клітини ніколи не виробляли молока або виробляли його короткий час, в обміні речовин всередині клітини відбуваються не дуже сприятливі зрушення.
• Пам’ятайте, що активний спосіб життя, хороший сон (не менше 8-9 годин), відмова від шкідливих звичок (куріння, алкоголь), а також правильне харчування – важливі складові профілактики мастопатії.
• Слідкуйте за своєю вагою, не переїдайте: надлишок жирової тканини призводить до порушення обміну речовин і гормонів естрогенів.
• Не займайтеся самолікуванням, не намагайтеся застосувати досвід своїх подруг. Своєчасна діагностика і кваліфіковане лікування доброякісних захворювань (мастопатії), не тільки створить умови для високої якості життя, а й знизять ризик розвитку небажаних для організму наслідків.