Як не застудитися у сезон нежитю?

Чим ближче сезон застуди, тим частіше ми замислюємося про профілактику ангін і гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), адже застудитися не хочеться нікому!

На думку деяких, найкращим способом не захворіти є спеціальне харчування, тоді як інші пропонують різноманітні процедури, дихальні вправи, імуномодулятори …

Фахівці ж рекомендують комплексний підхід, який складається з декількох етапів.

Дієта від застуд

Існує цілий ряд продуктів, що підвищують захисні властивості організму. Наприклад, мед, цибуля і часник мають виражені антибактеріальні та противірусні властивості. Також слід звернути увагу на продукти, які багаті вітаміном С (цитрусові, броколі, ягоди), покращують роботу кишечника, а отже, і імунний захист (кисломолочні продукти, вівсянка, буряк). Підвищити загальний тонус організму допоможе їжа, багата антиоксидантами (виноград, шпинат, какао, чорнослив, кориця).

Провітрювання приміщення

Чим вища в приміщенні концентрація вірусів і бактерій, тим вище і ризик зараження. Саме тому таким небезпечним в сезон застуд є громадський транспорт та інші місця великого скупчення людей. Оздоровити житлові та офісні приміщення можна за допомогою провітрювання кожні 2-3 години по 15-20 хвилин. Якщо дозволяє погода, вікно краще тримати відкритим. Повітря в приміщенні не повинен бути перегрітим, оптимальна температура в кімнаті вдень – 22-23 ° С.

Дихальні вправи

Підвищити місцевий імунітет горла можна, забезпечивши приплив крові до мигдалин і посиливши роботу дихальної системи. Для цього існують прості вправи, доступні кожному: сісти в позу лотоса, видихнути все повітря і, затримавши подих, якомога сильніше висунути язик, намагаючись дістати їм до підборіддя. При цьому потрібно широко відкрити рот і напружити м’язи шиї протягом декількох секунд. Після чого можна вдихнути, видихнути, повторити вправу 2-3 рази.

Фітотерапія для горла і імунітету

Здоров’я горла має важливе значення для підтримки місцевого імунітету дихальної системи та захисту організму в цілому. Для профілактики простудних захворювань подбайте про захист горла за допомогою лікарської рослинної препарату Імупрет®. Збалансована формула з 7 рослин володіє оптимальною комплексною дією: усуває запалення і біль у горлі, підвищує місцевий і загальний імунітет, забезпечує профілактику і лікування захворювань горла в застудний сезон.

Щоб не захворіти в сезон застуд, використовуйте комплексний захист і будьте здорові!