Головна > Компанія > Історія компанії

Історія компанії

Історія компанії

1933 – 1970 Заснування та джерела

Йозеф Попп, прадід нинішнього власника, професора Міхаеля Поппа, заснував компанію в 1933 році. Він продає перші натуральні лікарські засоби і близько 400 різноманітних видів чаю. Засновник залишається на чолі компанії протягом дванадцяти років, поки компанію не очолять його діти в 1945 році: Ерна Попп – кваліфікований фармацевт, і доктор Ханс-Оскар Попп, лікар, що спеціалізується на натуральних лікарських засобах. Компанія продовжує розвиватися в рамках управління: в 1961 році Біонорика вже має розливну машину і верстат з нанесення етикеток, з’явилися й перші наймані співробітники.

blank

1970 — 1980 Прогрес і дослідження

Компанія продовжує невпинно зростати протягом 1970-х і 80-х рр. Біонорика створює зовнішню службу для надання особистих консультацій лікарів приватної практики. Все більшого значення набувають наукові дослідження: Біонорика – одна з перших фармацевтичних компаній, яка почала тестувати рослинні лікарські засоби в рамках подвійних сліпих контрольованих досліджень. Д-р, проф. Міхаель А. Попп, онук засновника «Біонорики», стає керівником виробництва компанії (головою компанії «Плантамед Арцнайміттель») в 1988 р. У цей період компанія переїжджає з Нюрнберга в Ноймаркт, округ Верхній Пфальц, Баварія. У 1989 р професор Попп стає генеральним директором компанії «Біонорика ГмбХ». У віці 29 років, фармацевт продовжує слідувати по шляху, обраного сімейною компанією, і починає інтенсивні дослідження в областях культивування, аналізу, фармакології, токсикології та клінічного застосування. Біонорика встановлює глобальні стандарти в області фітомедицини.

1990-2000 Інтернаціоналізація і розширення

Біонорика просуває свої інтереси за кордоном за допомогою активної співпраці з національними та міжнародними партнерами по збуту. Крім того, створюються дві дочірні компанії в Угорщині: «Хербекстракт» і «Медіплант», які займаються вирощуванням рослинної сировини для «Біонорики». На Мальорці починає роботу «Біонорика Екстрактс С.Л.», головним завданням якої є культивування лікарських рослин і виробництво екстрактів. 1996 рік – видатний для досліджень в Біонориці: вчені виявляють невідому раніше, але вкрай важливу властивість щавлю в рамках протизапальної дії препарату Синупрет®. Крім того, було доведено противірусну дію першоцвіту і вербени. Рік по тому, Синупрет® і Синупрет® Форте отримали повторне ліцензування в Німеччині. У тому ж році Біонорика починає власне вирощування чебрецю на Мальорці з метою отримання оптимального сировини для виробництва препарату Бронхіпрет®. Компанія стандартизує виробничі процеси по всьому світу.
Крім того, компанія відкриває представництва в Москві (Росія), а потім – в Мінську (Білорусь) і в Алмати (Казахстан).

blank

2000-2010 Укріплення і зростання

Нарівні з продукцією для лікування захворювань дихальних шляхів, важливе місце займає виробництво лікарських засобів, що застосовуються в гінекології. Завдяки інтенсивному вивченню Вітекса священного, Біонориці вдалося визначити його діючі речовини, які мають здатність знижувати рівень пролактину у жінок і, таким чином, боротися з порушеннями циклу і болем у грудях. Біонорика стає акціонерною компанією в 2001 р. Формула її успіху – поєднання «фіто» (від грец. «hослина» – вивчення потенціалу діючих речовин рослинного походження) і «інжинірингу» (впровадження результатів новітніх досліджень та інноваційних технологій), знайшла своє вираження в новому девізі: «Біонорика АГ» – Фітонірингова компанія». Біонорика продовжує зростати і відкриває своє представництво в Києві (Україна) у 2000 р. Фармацевтичний виробник також купує компанію «Дельта-9-Фарма ГмбХ». У 2002 р. компанія виводить на ринок Німеччини діючу речовину з конопель, яке має найважливіше значення для фармакології. У вересні 2003 р. «Біонорика АГ» відзначила свій 70-річний ювілей, на якому присутній прем’єр-міністр Баварії д-р Едмунд Штойбер.

Біонорика заявляє про себе як про виробника рослинних лікарських засобів і розширює свої лідируючі позиції на ринку, незважаючи на зміни, викликані німецьким Актом про модернізацію системи охорони здоров’я (GMG), який виключає лікарські засоби Біонорика зі списку рецептурних ліків в 2004 році. Незважаючи на це, світовий попит на високоефективні рослинні лікарські засоби з незначними побічними ефектами продовжує зростати і його неможливо зупинити. У 2005 р. було засновано дочірнє підприємство «Біонорика Ресерч ГмбХ» в Інсбруку (Австрія). Його основні області зосереджені на дослідженнях і розробках лікарських засобів рослинного походження, в тому числі в сфері захворювань дихальних шляхів і хронічних болів. Це перша приватна компанія такого роду в Австрії.

У 2007 р проф. М. Попп створює благодійний фонд «Фітокідс» (на даний час – фонд «Лайон Харт Фундацьон»). Мета фонду – матеріальне сприяння, кураторство і підтримка дітей та підлітків, які перебувають в соціальних, медичних установах і дитячих будинках по всьому світу. У тому ж році в Східній Європі були реалізовані перші проекти в рамках роботи фонду.

У 2007 р «Біонорика» створює окреме підприємство – «Біонорика Етікс ГмбХ», відокремивши бізнес від компанії «Дельта-9-Фарма ГмбХ». Компанія «Біонорика Етікс ГмбХ» займається розробкою нових лікарських засобів та діючих речовин для застосування в області онкології та знеболювальної терапії.

У липні 2007 р. компанія «Біонорика АГ» відкриває нову адміністративну будівлю в Ноймаркті (Німеччина). Будинок побудований в гармонії з природою: поєднання інноваційної енергетичної інженерії (сучасних фотоелектричних енергетичних установок, блочних ТЕС / систем опалення, що використовують відновлювальну сировину) та «інтелектуальних» матеріалів (спеціальних
двокомпонентних килимових покриттів), будівля відповідає принципам екологічної ефективності, турботи про навколишнє середовище і здоров’я співробітників. Новий центральний офіс є одним з найбільш екологічних адміністративних будівель в Європі, що відображає філософію компанії.

У 2008 р «Біонорика» святкує своє 75-річчя. Підприємство відвідав Міхаель Глос, який на той момент обіймав посаду федерального міністра економіки і технологій. Через рік почесним гостем компанії «Біонорика АГ» стала Ангела Меркель – федеральний канцлер Німеччини. Канцлер отримала уявлення про інтенсивну науководослідницьку діяльність компанії і виробництво лікарських засобів рослинного походження під час екскурсії по виробничій території та особистій бесіді з професором Поппом. У своєму зверненні до співробітників «Біонорики АГ» Ангела Меркель підкреслила важливість середніх підприємств для економіки Німеччини.

blank

2010 рік – теперешній час: міжнародне зростання і парасолькова стратегія

У 2010 р. «Біонорика АГ» стає європейською акціонерною компанією – «Біонорика СЕ». У тому ж році поступово змінюється дизайн упаковки лікарських засобів рослинного походження. Також розроблено нове лого компанії — зелений листок рослини, розміщений у синьому колі. Рік по тому кількість співробітників «Біонорики СЕ» перевищує тисячу осіб. На 31 грудня 2011 р нетто-обіг групи підприємств зріс до 172,1 млн євро.blank

Концепція «Фітотека», яка була запущена в 2012 р, спрямована на потреби покупців в отриманні кваліфікованої консультації в аптеці. Восени на ринок виходить інноваційний продукт Синупрет® Екстракт, вдосконалений Синупрет Форте. Ця висококонцентрована форма Синупрету – новий покращений засіб для лікування гострого синуситу. Реалізація Синупрет® Екстракт в значній мірі
сприяла тому, що у 2012 фінансовому році обіг компанії «Біонорика» вперше перевищив позначку в 200 млн євро.blank

У листопаді в Інсбруку (Австрія) був відкритий Австрійський інститут дослідження лікарських засобів (ADSI). Науково-дослідницька діяльність підприємства при Инсбрукському університеті ім. Леопольда і Франца повністю присвячена скринінгу лікарських засобів, тобто систематичному пошуку нових діючих речовин і розробці нових методів. «Біонорика» стає ексклюзивним партнером в галузі фітодосліджень. Їх загальна мета полягає у комплексній фармакологічній та аналітичній характеристиці екстрактів лікарських рослин. У 2013 р. «Біонорика» відзначає свій 80-річний ювілей.
В рамках цього свята компанія організовує 27 лютого в Берліні міжнародний симпозіум під назвою «Фітоніринг: на крок попереду в образі думок і дослідженнях», в якому беруть участь 250 провідних вчених з більш ніж 20 країн, а також політики і представники громадських та комерційних організацій.blank

Біонорика дала премію за досягнення в сфері наукових досліджень «Глобальна ініціатива в галузі досліджень» в 2013 році, з призовим фондом в 1 млн. євро. Призова сума присуджується 20 молодшим вченим за роботу в сфері фітодосліджень, кожен з яких отримує по 50 000 євро. Триває історія успіху Синупрет® Екстракт: в 2014 р лікарський засіб виходить на ринок ще в
десяти країнах. Зростає і успіх препарату Канефрон®, який в 2014 р стає лідером фармацевтичного ринку Німеччини. Триває розвиток компанії на міжнародному ринку: відкриваються нові ринки в Китаї, Туреччині і Мексиці. Крім того, на Мальорці урочисто відкривається центр компетенції «Сa Канова», присвячений вивченню лікарських рослин і професійному навчанню.

Наприкінці 2015 р. фонд «Фітокідс» отримує нове ім’я – «Лайон Харт Фундацьон». Лев є символом захисту дітей і одночасно уособлює сам фонд. «Діти б’ються, як леви, щоб одужати. Як лев для створення кращого життя для дітей бореться і наш фонд », – пояснює проф. Міхаель Попп, який і сам був народжений під знаком Лева.

blankУ 2015 році, після того як Біонорика була обрана торговим видавництвом «Markt intern» в якості кращого партнера для аптек з точки зору лікарів, професор Попп удостоївся важливою честі – вступити в «Зал слави Хандельсблатт для сімейних компаній» і таким чином приєднався до престижного кола німецьких сімейних бізнесів.

У липні 2016 р. проф. Попп отримує Баварський орден «За заслуги» з рук прем’єр-міністра Баварії Хорста Зеєхофера. Відповідно до думки ради з
присудження ордену, що складається з голови парламенту федеральної землі і заступника прем’єр-міністра, «неослабна підприємницька ініціатива і видатний винятковий внесок д-ра, проф. Міхаеля Поппа заслужили визнання федеральної землі Баварія та її жителів».

У квітні 2018 року Фонд Лайон Харт був перейменований в «Дитячий благодійний фонд Серце природи». Нове ім’я підкреслює ще один аспект заснування фонду: розвивати та сприяти розумінню і повазі до природи.

У травні 2019 року Біонорика СЕ продала свій бізнес з виробництва канабісу Canopy Growth Corporation, провідній світової компанії з виробництва канабісу та конопель в Смітс-Фолс, Канада.

blank

blank