Головна > Компанія > Наукові дослідження > Від рослини до лікарського засобу

Шлях від рослини до лікарського засобу

Чим вище стандартизація кожного виробничого процесу, тим більш відтворювальною стає якість результату. Суворий контроль здійснюється на всіх етапах, – від вибору насіння, засобів боротьби зі шкідниками, добрив і регіону для вирощування рослин, технічних умов процесу їх розвитку, збору врожаю та його подальшої переробки до отримання лікарського засобу. Крім того, для кожної партії врожаю, перш ніж вона буде перероблена в лікарський засіб «Біонорика», визначаються окремі характеристики, що точно простежуються. Процеси вирощування, збору врожаю та подальшої переробки відповідають стандартам Належної практики культивування і збору лікарських рослин (GACP).

1. Все починається з насіння

Наша робота починається задовго до етапу вирощування рослин. Перед тим, як високосортну лікарську рослину можна починати культивувати, шляхом тривалої і дорогої процедури, необхідно вибрати сорт з відповідною комбінацією складових речовин. Для цього відбирають природні культури лікарських рослин і аналізують їх придатність для медичних цілей. Коли рослину з відповідними складовими речовинами знайдено, її профіль фіксується, тобто записуються генетичні особливості. Таке насіння відбирається для вирощування. При цьому не проводиться жодних генетичних змін посівного матеріалу, який отримують в ході довгих років кропіткої роботи і використовують для культивування лікарських рослин «Біонорики».

Навіть якщо екстракти володіють високою фармакологічною ефективністю, рослини одного виду можуть відрізнятися за своїми індивідуальними характеристиками. Тому перед тим, як бути використаними в лікарських засобах, всі рослини проходять певний багатоетапний процес відбору для того, щоб повністю відповідати суворим критеріям.

2. Для лікарських рослин найбільш сприятливе їх природне середовище зростання

blankЗа можливості рослини вирощуються там, де вони ростуть від початку. При цьому компанія «Біонорика» не конкурує з традиційним сільським господарством, а при необхідності пропонує місцевим фермерам довгострокові партнерські відносини. Таким чином, ми забезпечуємо робочі місця. Сільськогосподарські площі, розсада, а також способи вирощування і захисту рослин з принципових міркувань вибираються з урахуванням потреб цих рослин і є максимально екологічними. Договори укладаються тільки з тими фермерами, які діятимуть за керівним принципам компанії «Біонорика» і пройшли екологічну сертифікацію.

Сучасні технології застосовуються вже на етапі вирощування. Процеси зрошення і удобрення в точності узгоджуються з ґрунтовими і кліматичними умовами. Всі фактори, що впливають на вирощення рослини, підтримуються в незміненому вигляді. Також протоколюються всі етапи культивування лікарських рослин, що стосуються якості продукції, – від посіву і догляду, до прибирання, подальшого візуального контролю, сортування і переробки. Крім того, ботанічна ідентичність вирощеного рослинного матеріалу постійно реєструється і контролюється. Для кожної рослини створюються найбільш
сприятливі умови вирощування. Так, наприклад, ехінацея вирощується на Мальорці.

3. Висока якість завдяки запатентованим методам переробки

blank

Увага, з якою «Біонорика» відноситься до створення власного посівного матеріалу і контролю вирощування лікарських рослин, проявляється також під час збирання врожаю та його переробки. Для збереження високої якості використовуваної сировини при подальшій переробці компанія використовує новітні методики і технології. Наприклад, був розроблений спеціальний процес вакуумної сушки, що дозволяє зберегти в екстракті високий вміст ефірних олій і флавоноїдів. Складні нативні речовини рослин зберігаються на всіх стадіях виробництва, що забезпечує їх максимальну дію в рамках лікарського засобу. Ці методи виробництва запатентовані.

Повага до природи

Природа – наш головний постачальник сировини, тому ми ставимося до неї з великою шаною. Компанія «Біонорика» використовує екологічні процеси обробки, такі як енергозберігаючі методи для концентрації рідких екстрактів, а також екологічно безпечні розчинники, наприклад, етанол. Ми гарантуємо відповідальне поводження з природними ресурсами.

Довгий шлях: від рослини до готового лікарського засобу – на прикладі препарату Синупрет®:

blank
blank