Гуаякове дерево

Синоніми і народні назви гуаякового дерева. Бакаутове дерево, гуаляк лікувальний.

Аптечна назва гуаякового дерева. Guaiaci lignum (деревина гуаякового дерева).

Ботанічний опис гуаякового дерева. Вічнозелене дерево, що досягає до 10 м у висоту. Має парноперисте супротивне листя, блакитні квіти, зібрані в суцвіття у вигляді парасольки. Плід має зворотну серцеподібну форму, розпадається на кілька частин.

Поширеність гуаякового дерева в природ. Зустрічається у Венесуелі, Колумбії, Індії, США (Флориді), на Антильських і Багамських островах.

Частини гуаякового дерева, що використовуються. Деревина та смола.

Збір, заготівля і зберігання гуаякового дерева. Заготовляють деревину і смолу. Для отримання останньої подрібнену деревину виварюють у воді.

Діючі речовини гуаякового дерева. Деревина містить 25% смоли, сапоніни, ефірну олію, азулен, гвайазулен.

Фармакологічні властивості гуаякового дерева. Має протизапальну і знеболюючу дію, стимулює роботу кишечника, прискорює обмін речовин. Завдяки сапонінам збільшує слиновиділення і сечовиділення.

Показання до застосування гуаякового дерева. Препарати гуаякового дерева використовують при захворюваннях верхніх дихальних шляхів (тонзиліт, фарингіт, ларингіт), при захворюваннях суглобів (подагрі).

Спосіб застосування та дози гуаякового дерева. З деревини гуаякового дерева можна приготувати настій, який застосовують при захворюваннях суглобів. Для цього 2 столові ложки подрібненої сировини заливають 250 мл холодної кип’яченої води і настоюють 8 годин.

Гуаякове дерево демонструє кращий ефект в комбінації з іншими рослинами. Так, його екстракт входить до складу комбінованого препарату Тонзипрет® для лікування захворювань глотки, гортані та мигдалин.

Використання гуаякового дерева в їжу. Не використовують.

Побічні дії гуаякового дерева. Може викликати гастроентерит, діарею, запаморочення, висип, посилювати менструації, пригнічувати серцеву діяльність.

Протипоказання до застосування гуаякового дерева. Індивідуальна непереносимість.

Особливі вказівки при прийомі гуаякового дерева. При вагітності застосовувати тільки після консультації з лікарем.

 

Продукція компанії Біонорика

blank