Головна > Здоров’я > Лікувальні рослини > Кореневище циміцифуги

Кореневище циміцифуги

Синоніми і народні назви циміцифуги. Клопогон гроновидний, клопогон, чорний зміїний корінь, зміїний корінь, воронець, чорний кохош.

Аптечна назва кореневища циміцифуги. Cimicifugae rhizoma (циміцифугу кореневище).

Ботанічний опис циміцифуги. Циміцифуга – багаторічна висока (до 2 м) трав’яниста рослина з пір’ястими, подовженими, крупним зубчатим листям. Має дрібні квітки в гроноподібних суцвіттях.

Поширення циміцифуги. У дикій природі росте в лісах Північної Америки. В Європі культивують в медичних і декоративних цілях.

Частини циміцифуги, що використовуються. Кореневище.

Збір, заготівля і зберігання кореневища циміцифуги. Кореневища викопують восени, очищують і відмивають від землі. Сушать у сушарках при температурі 50-600° С або під навісом.

Діючі речовини кореневища циміцифуги. Кореневище циміцифуги містить близько п’ятої частини суміші смол і гіркоти (циміцифугін). Також до його складу входять фітоестрогени, фітостерини, органічні кислоти, крохмаль, таніни, дубильні речовини, алкалоїди, тритерпенові глікозиди, фенольні сполуки, камедь, ароматичні кислоти, сапоніни, флавоноїди, небагато ефірного масла.

Фармакологічні властивості кореневища циміцифуги. Надає естрогеноподібну (тобто дію, подібну до жіночого статевого гормону естрогену), а також заспокійливу дію. Експериментально доведено, що кореневище циміцифуги впливає на кісткову тканину, попереджаючи розвиток остеопорозу.

Показання до застосування кореневища циміцифуги. Найбільш широке застосування циміцифуга отримала в лікуванні клімаксу (менопаузи) і пов’язаних з ним станів: припливів, остеопорозу та ін. Застосовують при захворюваннях нирок, болі при ревматизмі, шумі у вухах, мігрені, істерії, невралгії, а також для посилення секреції бронхів і підшлункової залози.

Спосіб застосування та дози кореневища циміцифуги. Для приготування відвару 1,5 г подрібнених сухих коренів заливають 1 склянкою окропу, кип’ятять 7-8 хвилин на слабкому вогні, а потім настоюють протягом 2 годин. Приймають по 1/4 склянки 3-4 рази на день при гінекологічних захворюваннях, артеріальній гіпертензії, хворобах суглобів. Екстракт кореневища циміцифуги входить до складу рослинного препарату Клімадинон® компанії «Біонорика, СЄ», дозується згідно з інструкцією.

Застосування кореневища циміцифуги в їжу. Не використовують.

Побічні ефекти кореневища циміцифуги. Іноді можливе збільшення маси тіла. Ще рідше зустрічаються шлунково-кишкові розлади, алергічні реакції.

Протипоказання до прийому кореневища циміцифуги. Не призначають при підвищеній
чутливості, естрогенозалежних пухлинах, захворюваннях печінки.

Застереження при прийомі кореневища циміцифуги. При зміні характеру менструацій або їх появі слід переглянути схему лікування.

Продукція компанії Біонорика

blank