Головна > Здоров’я > Лікувальні рослини > Стеблелист василістніковидний

Стеблелист василістніковидний

Синоніми і народні назви стеблелиста василістніковидного. Левиний лист, синій жовтець, жіночий корінь.

Аптечна назва стеблелиста василістніковидного. Caulophylli radix (корінь стеблелиста).

Ботанічний опис стеблелиста василістніковидного. Стеблелист – багаторічна трав’яниста рослина висотою 50-150 см. Має повзуче горизонтальне кореневище, прямостояче негіллясте стебло. Листя велике, в кількості 1-3 на стеблі, двічі-або тричітройчасті. Блідо-жовті квітки зібрані у волотисте суцвіття, цвітуть на початку літа. Плід стеблелиста – сім’янка зі шкіркою, яка опадає до повного дозрівання плоду.

Поширення стеблелиста василістніковидного. Стеблелист зростає в Канаді і США, зустрічається в Азії.

Частини стеблелиста, що використовують. Корінь.

Збір, заготівля і зберігання стеблелиста василістніковидного. Зберігати стеблелист слід у сухому, прохолодному приміщенні, захищати від потрапляння світла. Не можна заморожувати.

Діючі речовини стеблелиста василістніковидного. Корінь стеблелиста містить велику кількість алкалоїдів (метилцитизин, таспін, магнофлорин), сапоніни.

Фармакологічна дія стеблелиста василістніковидного. Сприяє скороченню гладкої мускулатури (в тому числі, матки, судин) і підвищенню артеріального тиску. Діючі речовини стеблелиста сприяють нормалізації менструального циклу, а також проявляють місцеву подразнюючу дію.

Показання до застосування стеблелиста василістніковидного. Традиційно в народній медицині використовувався при аменореї, дисменореї, загрозі викидня, передчасних пологових переймах, атонії матки та ревматичних болях.

Спосіб застосування та дози стеблелиста василістніковидного. Екстракт стеблелиста василістніковидного входить до складу комбінованого препарату Мастодинон® компанії «Біонорика, СЄ», який застосовують при мастопатії і порушеннях менструального циклу. З кореня стеблелиста василістніковидного готують відвар: 1 чайна ложка на 1 л води, кип’ятити 20 хвилин на слабкому вогні. Призначають при захворюваннях дихальних шляхів по 1 ложці 4 рази на день.

Використання стеблелиста василістніковидного в їжу. Не використовують.

Побічна дія стеблелиста василістніковидного. Слід припинити прийом у разі появи головного болю, нудоти, блювоти, слабкості, звуженні зіниць. При появі конвульсій і болю в грудях потрібна медична допомога.

Протипоказання до застосування стеблелиста василістніковидного . Протипоказаний в період вагітності і лактації. Не рекомендується при будь-яких хронічних захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

Особливі вказівки при прийомі стеблелиста василістніковидного. Слід з обережністю застосовувати з препаратами аналогічної або протилежної дії.

Продукція компанії Біонорика

blank