Головна > Здоров’я > Лікувальні рослини > Лаконос американський

Лаконос американський

Синоніми і народні назви лаконоса американского. Фітолакка американська.

Аптечна назва лаконоса американського. Radix Phytolaccae americanae (коріння лаконоса американського)

Ботанічний опис лаконоса американського. Багаторічна трав’яниста рослина, що досягає до 3 м у висоту. Має багатоголове кореневище і стрижневий корінь. Стебел зазвичай декілька, вони гладкі, червонувато-зеленого кольору. Листя яйцеподібні, загострені до основи, з коротким черешком, довжиною 5-20 см. Квітки дрібні, білого кольору, розташовані на кінцях пагону, суцвіття – кисть. Цвіте в червні-серпні.

Поширеність лаконоса американського в природі. Лаконос родом з Північної Америки. Був завезений в Європу як декоративна рослина, культивується. Зустрічається на Кавказі

Частини лаконоса американського, що використовуються. Коріння, рідше листя і ягоди.

Збір, заготівля і зберігання лаконоса американського. Коріння лаконоса заготовляють восени. Надземну частину обрізають, коріння промивають водою. Коріння не використовують, якщо вони червоні на зламі.

Діючі речовини лаконоса американського. Корені містять ефірні і жирні масла, сахарозу, крохмаль, трітерпеноїди, сапоніни, стероїди, фітолакцин, оксидазу, фітолакову і мурашину кислоти. Листя містять аскорбінову кислоту, флавоноїди і сапоніни, плоди – сапоніни, флавоноїди, алкалоїди, вітаміни В1 і PP, вуглеводи.

Фармакологічна дія лаконоса американського. Лаконос американський має протизапальну, імуностимулюючу, знеболюючу, бактеріостатичну, ранозагоювальну, проносну дію, а також покращує обмін речовин.

Показання до застосування лаконоса американського. Найбільш часто застосовують при захворюваннях верхніх дихальних шляхів (фарингіті, тонзиліті), а також як знеболюючий засіб при хворобах, що супроводжуються лихоманкою.

Спосіб застосування та дозування лаконоса американського. Для приготування настоянки лаконоса американського 10 г свіжих коренів рослини настоюють в 100 мл 70% спирту протягом 2 тижнів, після чого проціджують. Приймають по 5 крапель 4 рази на день при запальних захворюваннях ЛОР-органів, невралгіях, для стимуляції імунітету. Для зовнішнього застосування використовують мазь з коренів (при лускатому лишаї), тоді як свіже листя народна медицина рекомендує прикладати до фурункулів і гемороїдальних шишок. Для зовнішнього застосування використовують мазь з коренів (при лускатому лишаї), тоді як свіже листя народна медицина рекомендує прикладати до фурункулів і гемороїдальних шишок. При гіпертонічній хворобі використовують відвар ягід лаконоса. Екстракт лаконоса американського входить до складу комплексного препарату Тонзипрет® компанії «Біонорика, СЄ», який застосовують для лікування захворювань глотки, гортані і мигдалин.

Використання в їжу лаконоса американського. Рослина отруйна, тому його використання в кулінарії дуже обмежене. Раніше його ягоди часто використовували для підфарбовування вина, однак останнім часом ця практика майже зникла. У деяких районах у їжу використовують молоді пагони.

Побічні дії лаконоса американського. Передозування дуже небезпечне. Його симптоми – блювота, пронос, судоми, головний біль, порушення мовлення, параліч, можлива зупинка серця і дихання.

Протипоказання для прийому лаконоса американського. Вагітність.

Продукція компанії Біонорика

blank