Лілія тигрова

Синоніми і народні назви. Лілія ланцетолиста, саранка.

Ботанічний опис лілії тигрової. Лілія тигрова – трав’яниста багаторічна рослина, що досягає у висоту 1,5 м. Має повзуче кореневище з невеликими білими яйцевидним цибулинами.Стебло прямостояче, бурого кольору, циліндричне, з біло-повстяним опушенням. Листя ланцетовидне, з чорними дрібними кулястими цибулинами в ложах у стебла. Квітки великі, чалмовидні, до 9 см у діаметрі, помаранчеві з темно-фіолетовими плямами. Плід – коробочка.

Поширеність лілії тигрової у природі. Лілія в дикому вигляді зустрічається в південному Примор’ї, Японії, Кореї, Східному Китаї, на Сахаліні і Курильських островах. Широко культивується.

Частини лілії тигрової, що використовуються. Цибулини і квітки.

Збір, заготівля і зберігання лілії тигрової. Квітки і цибулини заготовляють восени.

Діючі речовини лілії тигрової. У цибулинах виявлені алкалоїди, а в надземній частині – сапоніни. Склад недостатньо вивчений.

Фармакологічна дія лілії тигрової. Препарати лілії тигрової мають такі ефекти: тонізуючий, знеболюючий, сечогінний, кровоспинний, відхаркувальний, проносний. Також відомо про здатність лілії тигрової надавати позитивний вплив на менструальний цикл і підвищувати тонус матки.

Показання до застосування лілії тигрової. Призначають всередину при поганому апетиті, легеневих і серцевих захворюваннях, менструальних болях. Зовнішньо – при фурункульозі, абсцесах.

Спосіб застосування та дозування лілії тигрової. У народній медицині використовують відвар цибулин лілії тигрової. Для приготування відвару 15 г сировини заливають 1 склянкою окропу і кип’ятять протягом 3-5 хвилин. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день. Для зовнішнього застосування цибулину лілії відварюють в молоці. Лілія тигрова входить до складу Мастодинону ®, рослинного препарату компанії «Біонорика, СЄ» для лікування мастопатії і порушень менструального циклу.

Використання в їжу лілії тигрової. Цибулини їдять сирими, варять в молоці, розмелюють і використовують у приготуванні страв. Сушені квітки застосовують як приправу.

Продукція компанії Біонорика

blank