Головна > Здоров’я > Лікувальні рослини > Листя горіха волоського

Листя горіха волоського

Синоніми і народні назви горіха волоського. Царський горіх, грецький горіх.

Аптечна назва листя горіха волоського. Juglandis folium (листя волоського горіху).

Ботанічний опис горіха волоського. Горіх – високе дерево із сірою корою і шатроподібною кроною. Має складні непарноперисті листя. Листочки подовжено-яйцевидної форми, довжиною від 40 до 70 мм. Квітки дрібні, зеленуваті. Плід оточений щільною шкіркою, яка з часом висихає і самостійно відділяється.

Поширеність горіха волоського в природі. Горіх широко культивують у багатьох країнах з теплим кліматом: в Середній Азії, Молдові, Криму, Закавказзі і на Північному Кавказі. У дикому вигляді зустрічається в горах Середньої Азії та на Кавказі.

Частини горіха волоського, що використовують. Листя.

Збір, заготівля і зберігання листя горіха волоського. Збір проводять в червні, листя сушать на повітрі.

Діючі речовини листя горіха волоського. Листя волоського горіха містять хінони, флавоноїди, вітамін С (до 5%), вітамін В, дубильні речовини, елагову, галусову і кавову кислоти, каротиноїди (у тому числі бета-каротин), ефірну олію, флавоксантин, віолаксантин.

Фармакологічні властивості листя горіха волоського. Основні ефекти листя горіха волоського: ранозагоювальний, протимікробний, противірусний, протизапальний. Підвищує згортання крові, знижує рівень цукру.

Показання до застосування листя горіха волоського. Запальні захворювання кишечника, проноси, кон’юнктивіти, блефарити та інші запальні захворювання очей, стоматити, гінгівіти, а також хвороби шкіри (вугри, екзема, обмороження).

Спосіб застосування та дози листя горіха волоського. З листя горіха готують відвари, настої, мазі. Настій листя горіха волоського приймають при авітамінозах, виснаженні організму як загальнозміцнюючий засіб. Для приготування чаю з листя горіха волоського 2 чайні ложки сухої сировини заливають 250 мл холодної води, нагрівають і кип’ятять 3-5 хвилин. Приймають по 2-3 чашки на день. Якщо чай з листя горіха передбачається використовувати для полоскань, його краще розбавити ромашковим чаєм в пропорції 1: 1. У такому вигляді він оптимально підходить для полоскань рота, промивання очей і ванночок. Екстракт листя горіха волоського входить до складу препарату Імупрет® компанії «Біонорика, СЄ», що має імуномодулюючу і противірусну дію.

Використання листя горіха волоського в їжу. З листя горіха волоського заварюють чай.

Побічна дія листя горіха волоського. При підвищеній чутливості шлунку може виникати нудота і блювота.

Протипоказання до застосування листя горіха волоськогогрецкого. Тромбофлебіт, індивідуальна чутливість.

Застереження при застосуванні листя горіха волоського.. Про взаємодію з іншими ліками не повідомлялося.

Продукція компанії Біонорика

blank